Motokoolitus on programm, mille eesmärk on õpetada ohutut mootorrattasõitu. Seda tüüpi kursus hõlmab tavaliselt laias valikus teemasid, sealhulgas mootorratta turvalisust, õiget juhtimistehnikat ja liikluseeskirju. Kursuste eesmärk on valmistada inimesi ette motokoolituse eksamiks ja saada kindlaks ja kompetentseks mootorratta juhiks.

Kursus algab veebiõppest (Liikluslab), kus õpilased õpivad põhilisi mootorratta juhtimise põhimõtteid, näiteks kuidas vahetada kiirust, pöörata ja peatuda. Õpetaja käsitleb teemasid nagu turvavarustuse tähtsus ja liikluses ohutu liikumise viisid.

Paralleelselt teooriaõppega viiakse õpilastega läbi praktiline osa, kus nad saavad mootorratta juhtimise kogemust. See hõlmab harjutusi nagu mootorratta käivitamine ja peatamine, kuidas siis ikkagi on õige mootorratta seljas istuda, pööramine ja kiirusevahetus. Õpetaja annab juhiseid ja tagasisidet, et aidata õpilastel parandada oma oskusi.

Üldiselt saavad mootorratta koolituselt kogemusi ja teadmisi kõik, kes on soovivad õppida mootorratta ohutut ja kindlalt juhtimist. Läbides kursuse, saate teadmised ja oskused, mis on vajalikud motokoolituse eksami sooritamiseks ja mootorratta ohutuks juhtimiseks.

Milline on erinevus kategooria A, A1 ja A2 vahel?

Kategooria A, kategooria A1 ja kategooria A2 on erinevad juhiloa kategooriad, mis määravad sõidukite tüübid ja nende omadused, mida juhiloa omanik saab juhtida.

Õpilane läbib sõiduõppe eksami Simple motokoolis

A1-kategooria

Võimsus on ≥ 11 kW

Mootori töömaht on ≥ 125 cm3

Õppida saab alates 16. eluaastast

Kategooria A1 on mõeldud noortele ja/või algajatele mootorratturitele ja võimaldab juhtida väikese võimsusega mootorrattaid, mille maksimaalne võimsus ei ületa 11 kW ja mille kaal on suhteliselt väike. Sellesse kategooriasse kuuluvad tavaliselt ka skuutrid ja mopeedid.

A2-kategooria

Võimsus on ≥ 35 kW

Mootori töömaht on ≥ 400 cm3

Juhi vanuse alammäär on 18 aastat, kursusele võib registreeruda 17,5 aastaselt.

Kategooria A2 on mõeldud rohkem kogenud mootorratturitele ja võimaldab juhtida mootorrattaid, mille maksimaalne võimsus ei ületa 35 kW või mille võimsuse suhe tühikäigu suhtes ei ületa 0,2 kW/kg. Kategooria A2 piiratakse tavaliselt teatud tüüpi mootorrataste suhtes, näiteks mootorrataste puhul, millel on kindel mootoritüüp või vedrustus.

A-kategooria

Võimsus on ≤ 35 kW

Mootori töömahu piirangud puuduvad

Õppida saab alates 24. eluaastast või alates 20. eluaastast, kui on saadud kategooria A2 juhiload vähemalt 2 aastat

Kategooria A võimaldab juhtida kõiki mootorrattaid.

Need kategooriad on seotud juhilubade direktiividega, mis kehtivad Euroopa Liidus, ja on mõeldud mootorratturite piisava kogemuse ja valmisoleku tagamiseks ohutul mootorrattasõidul.

Registreeri kursusele

Õppesõidu alustamise koht